Filmy 360°

Filmy 360° nagrywa się specjalnym rodzajem kamer rejestrujących wszystko dookoła. Podczas oglądania takiego rodzaju filmów możemy rozglądać się w każdym kierunku – tak, jakbyśmy sami zdalnie sterowali kamerą.

 • Oglądając na komputerze: kliknij na wideo a następnie przytrzymując lewy przycisk myszy ruszaj nią, aby się rozglądać.
 • Oglądając na tablecie lub telefonie: przesuwaj palcem po ekranie aby się rozglądać lub obracaj/przechylaj całym urządzeniem.

Kliknij tutaj i dowiedz się jak odtwarzać filmy 360° na YouTube

Filmy 360° nagrywa się specjalnym rodzajem kamery rejestrujących wszystko dookoła. Podczas oglądania takiego rodzaju filmów możemy rozglądać się w każdym kierunku - tak, jakbyśmy sami zdalnie sterowali kamerą.

Instrukcja oglądania filmów 360° na YouTube:


1. Na komputerze:

 • Kliknij na wideo a następnie przytrzymując lewy przycisk myszy ruszaj nią, aby się rozglądać.
 • Do rozglądania możesz też użyć klawiszy W-A-S-D.
 • Filmy 360° nie działają w przeglądarce Safari. Użyj Chrome lub Firefox.

2. Na Tablecie i Telefonie:

 • Przesuwaj palcem po ekranie aby się rozglądać.
 • Możesz także zmieniać punkt widzenia przez obracanie/przechylanie całym telefonem jak w grze.

Dodatkowe informacje przy odtwarzaniu na tablecie i telefonie:

 • Otwierając link do wideo 360° na telefonie i tablecie należy odtwarzać film bezpośrednio przez najnowszą wersję oficjalnej aplikacji YouTube dla iOS/Androida, inaczej nie będziemy mogli obracać sferą.
 • Jeśli link otwiera się w przeglądarce a nie w aplikacji YouTube to trzeba kliknąć na trzy kropki w ustawieniach w prawym górnym rogu ekranu i wybrać "Wersja na komputer" tak jak na obrazku poniżej. Następnie wybieramy otwieranie przez aplikację YouTube i wtedy wszystko działa.
 • Gogle VR: Najlepiej jest oglądać takie filmy w specjalnych goglach VR. Aby odtworzyć taki film w goglach VR należy uruchomić aplikacje YouTube, następnie kliknąć ikonę okularów w prawym dolnym rogu ekranu a na koniec wsadzić telefon do gogli i założyć całość na głowę.  Ilustruje to obrazek poniżej:
 • Jakość: Płynne odtwarzanie wideo w wysokiej jakości wymaga ogólnie mówiąc wydajnego komputera i szybkiego internetu. Jeśli obraz nie jest wyraźny to wystarczy kliknąć na koło zębate/trzy kropki znajdujące się w prawym rogu wideo a następnie wybrać 2160p (lub 1080p). Ilustruje to obrazek poniżej:

 

Poprawnie odtworzony film pozwala widzowi rozglądać się w każdym kierunku podczas odtwarzania filmu.

 

Wzór:

 

Jeśli film włączył się w formie całego horyzontu jak po lewej znaczy, że video nie działa tak jak powinno.
Na telefonie/tablecie należy otwierać film przez aplikację YouTube. W Safari na Macu filmy 360 nie działają. Użyj Chrome/Firefox.

 

 

Ciekawostka: Większość widzów po chwili oglądania filmu 360° skupia swoją uwagę na jednym punkcie – zapominając o tym, że obraz można obracać.

Linki do zrealizowanych filmów 360:

Filmy 360° - lotnie, paralotnie, motolotnie, motoparalotnie:

Filmy 360° – zwierzęta:

Jazda konna
Zaprzęg Husky

Filmy 360° - Off-road, drift, wyścigi i inne filmy z pojazdami kołowymi::

Większość z wymienionych filmów zostało nagranych w okresie dwóch miesięcy (lipiec-sierpien 2016).

FAQ - Kliknij tutaj by rozwinąć

FAQ

Co potrzebuje widz, by odtwarzać film 360?
Wystarczy odpowiedni smartfon / tablet lub Twój zwykły komputer PC.

Istotne: Filmy 360 wymagają wydajnego komputera i „szybkiego” internetu. Używając określenia wydajnego mam na myśli to, że komputer musi sobie radzić z odtwarzaniem filmów w jakości 4K z YouTube a łącze internetowe musi na to pozwalać. Istnieją też aplikacje pozwalające na oglądanie filmów 360 zapisanych na telefonie/tablecie/komputerze bez potrzeby dostępu do internetu.

Jak odtworzyć film jeśli jeśli ktoś wysyła do Ciebie link do filmu 360?
Aby odpalić film 360 z YouTube na telefonie należy go włączyć przez aplikację YouTube.
Nie otwieramy linku przez Chrome czy Safari, używamy do oglądania tylko aplikacji YouTube.

Co zrobić, jeśli wideo zacina się mimo wydajnego komputera?
Video 360 czasem nie działa w Internet Explorer i w Safari. Przeglądarki, na których filmy 360 działają optymalnie to Chrome i Firefox.  Jeśli mamy starsze wersje tych przeglądarek to należy zaktualizować przeglądarkę internetową do najnowszej wersji.

Co zrobić, jeśli wideo 360 na telefonie/tablecie odtwarza się w formie sfery?
Telefon i Tablet – filmy360 nie odtworzą się przez zwykłą przeglądarkę. Do odtworzenia video 360 na urządzeniach mobilnych z systemem iOS ( iPhone, iPad, iPod ) oraz Android używamy aplikacji YouTube.  Należy zaktualizować aplikację YouTube do najnowszej wersji, bo starsze wersje aplikacji nie obsługują filmów 360. Do telefonów z systemem Windows istnieje specjalna aplikacja Video360 pozwalająca na odtwarzanie takich filmów.

Co zrobić, jeśli wideo odtwarzane na telefonie nie obraca się z ruchem urządzenia?
Niektóre telefony/tablety mogą nie obsługiwać obracania przez fizyczne obracanie urządzeniem. Obracanie palcem filmu 360 działa ale już obracanie telefonem/tabletem nie. Jeśli mimo aktualizacji aplikacji YouTube nadal nie możemy oglądać tych filmów to znaczy, że aplikacja ta nie może odczytać danych z czujników. Rozwiązanie dla tego problemu jest indywidualne dla każdego telefonu. Powodów takiego stanu rzeczy jest zbyt dużo, by je tutaj wszystkie wypisywać. Najłatwiej wtedy po prostu obejrzeć film na innym telefonie / tablecie.

Co to są okulary wideo/hełm do filmów 360?
Najlepiej jest oglądać takie filmy przez specjalne okulary VR. Wsadzamy do nich telefon, który służy nam jako wyświetlacz. Obracając głową zmieniamy kat widzenia. Co ciekawe, można sobie samemu takie gogle zrobić z kartonu lub kupić już od kilkudziesięciu złotych. W uproszczeniu chodzi o to, że nie musimy trzymać telefonu w ręce lecz mamy wyświetlacz bezpośrednio przed oczami.

Realizacja filmów:

Click here for English version

 • dynamiczne filmy prezentujące pojazdy
 • relacje video z targów/imprez sportowych
 • filmy reklamowe i korporacyjne
 • filmy z dronów i zdjęcia z lotu ptaka
 • filmy 360° i zdjęcia sferyczne
 • prezentacja nieruchomości na filmie
 • dokumentacja video inwestycji
 • montaż filmów i transmisja live
 • filmy reklamowe dla ośrodków wypoczynkowych

Kontakt

Po więcej informacji odnośnie realizacji filmów zapraszam do kontaktu:

794 146 485

michal@jaroszczyk.com